Kalkulator fotowoltaiczny
Jaki jest Twój potencjał fotowoltaiczny?

Oblicz ile zyskasz dzięki fotowoltaice i znajdź instalatora w Twojej okolicy

W kilku krokach oblicz opłacalność instalacji fotowoltaicznej i uzyskaj poradę instalatora z siedzibą w Twojej okolicy.

Obniż koszty energii z instalacją

  • Możliwość rozbudowy dzięki modułowej budowie
  • Perfekcyjnie dopasowane do siebie komponenty
  • Doskonała jakość usług
  • Realizacja pierwszego etapu możliwa również przy niewielkim budżecie
  • Dowolność rozbudowy systemu
Kalkulator fotowoltaiczny SMA

To takie proste:

Krok 1

Oblicz ile zyskasz dzięki fotowoltaice

Krok 2

Znajdź instalatora fotowoltaiki z siedzibą w Twojej okolicy

Krok 3

Umów się na konsultację z instalatorem fotowoltaiki

Masz pytania?

Prawie wszystkie dachy nadają się pod instalację fotowoltaiczną, jeśli nie są w pełni zacienione. Idealnymi kierunkami są wschód, zachód i południe. Lekkie i chwilowe zacienienia przez lukarny lub drzewa nie stanowią problemu. Kalkulator fotowoltaiczny pokaże ile możesz zyskać dzięki instalacji fotowoltaicznej – dokładny projekt systemu wykona instalator po konsultacji z Tobą.

Nie, obliczenia w kalkulatorze PV są bezpłatne. Dzięki niemu otrzymasz przybliżony wynik i będziesz w stanie szybko i łatwo ocenić, czy w Twoim przypadku instalacja fotowoltaiczna ma uzasadnienie. Również korzystanie z wyszukiwarki instalatorów jest bezpłatne.

Na podstawie Twojego zapotrzebowania na energię elektryczną kalkulator PV oblicza Twój indywidualny zysk z instalacji fotowoltaicznej. Prezentowana jest wartość oszczędności kosztów energii elektrycznej, na którą pozwala instalacja fotowoltaiczna, jeśli energia jest zużywana na własne potrzeby. Energia ze słońca produkowana we własnym zakresie jest teraz znacznie tańsza i kosztuje 0,8 PLN/kWh. Dowiesz się również, czy i w jaki sposób możesz skorzystać z dodatkowego magazynu energii. Kalkulator PV prezentuje również w jakim stopniu dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od dostawcy energii oraz zredukować emisję CO2. Jako producent komponentów systemowych nie prowadzimy jednak sprzedaży bezpośrednio do klientów będących użytkownikami końcowymi. W związku z tym indywidualną kalkulację kosztową przeprowadza instalator – uwzględniając inne komponenty, takie jak moduły fotowoltaiczne oraz akcesoria opcjonalne, jak również nakład pracy potrzebny na montaż na miejscu.

Po pomyślnym zakończeniu obliczeń nastąpi przekierowanie do wyszukiwarki instalatorów PV. Za jej pośrednictwem można znaleźć dane kontaktowe instalatorów PV z Twojej okolicy i skontaktować się bezpośrednio z wybranym instalatorem. Instalator ten chętnie doradzi i przedstawi wycenę.

Zasadnym byłoby, aby instalator zapoznał się z uwarunkowaniami panującymi na miejscu, takim jak dach, typ licznika itp. i w razie potrzeby uwzględnił specyficzne wymagania klienta. Dzięki temu będzie w stanie szczegółowo zaplanować instalację.

Kalkulator PV prosi o dane dotyczące zapotrzebowania na energię oraz lokalnych warunków, aby obliczyć ile zyskasz dzięki fotowoltaice. Dane są gromadzone wyłącznie w celu realizacji zapytania i nie są przekazywane podmiotom trzecim. W dowolnym momencie można odwołać zgodę na ich przetwarzanie lub zażądać wglądu do nich. Dostęp do wyników obliczeń jest możliwy w okresie trzech miesięcy. Po jego upływie usuniemy dane z systemu.

Połączenie instalacji fotowoltaicznej i systemu magazynowania pozwala na korzystanie z energii ze słońca także wtedy, gdy słońce nie świeci. Nocą lub w pochmurne dni wyspowy falownik sieciowy SMA udostępnia prąd zgromadzony w akumulatorze. W ten sposób system magazynowania SMA dostarcza energię nawet w przypadku awarii zasilania.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na blogu SMA.

Grupa SMA jako wiodący na świecie specjalista w dziedzinie systemów fotowoltaicznych już dziś tworzy podstawy rozproszonego zaopatrzenia w energię ze źródeł odnawialnych. Nasze oferta obejmuje szeroką gamę wydajnych falowników fotowoltaicznych i całościowych rozwiązań systemowych dla systemów fotowoltaicznych wszystkich klas mocy, inteligentnych systemów zarządzania energią i rozwiązań w zakresie magazynowania energii, a także kompleksowych rozwiązań dla hybrydowych zastosowań z zakresu fotowoltaiki i agregatów diesla. Ofertę uzupełniają usługi z zakresu energetyki cyfrowej oraz kompleksowe usługi związane również z zarządzaniem operacyjnym i konserwacją elektrowni fotowoltaicznych.