Kalkulator fotowoltaiczny

Kalkulator Fotowoltaiki – oblicz, ile zaoszczędzisz!

Kalkulator fotowoltaiczny

Jak obliczyć oszczędności za pomocą kalkulatora fotowoltaiki online? 

W kalkulatorze PV należy wprowadzić niezbędne, indywidualne parametry, które mają bezpośredni wpływ na roczną produkcję energii z własnego systemu fotowoltaicznego. Wprowadzenie kodu miejscowości przybliży i urealni wyliczenie oszczędności. Wynika to z faktu, że Polska podzielona jest na róże obszary nasłonecznienia.

Wprowadzenie prawidłowej orientacji dachu oraz kąta nachylenia w kalkulatorze paneli fotowoltaicznych jest niezbędne w celu prawidłowego wyliczenia oszczędności. Kolejnym kluczowym elementem jest określenie własnego zapotrzebowania na zużycie w stosunku do dostępnego miejsca na posadowienie modułów PV. Bezpośredni wpływ na zapotrzebowanie energii ma również liczba mieszkańców w gospodarstwie domowych oraz użytkowanie urządzeń typu pompa ciepła lub samochód elektryczny.

To takie proste

Oblicz ile zyskasz dzięki fotowoltaice

Krok 1

Oblicz w kilku prostych krokach ile można zaoszczędzić na fotowoltaice. 

Umów się na konsultację z instalatorem fotowoltaiki

Krok 3

Umów się na konsultację z instalatorem fotowoltaiki

Oblicz ile można zaoszczędzić na fotowoltaice i jak znaleźć odpowiedniego instalatora

W kilku krokach oblicz opłacalność instalacji fotowoltaicznej i uzyskaj poradę instalatora z siedzibą w Twojej okolicy.

Obniż koszty energii z instalacją

  • Możliwość rozbudowy dzięki modułowej budowie

  • Perfekcyjnie dopasowane do siebie komponenty

  • Doskonała jakość usług

  • Realizacja pierwszego etapu możliwa również przy niewielkim budżecie

  • Dowolność rozbudowy systemu

Obniż koszty energii z instalacją

Masz pytania?

Czy mój dach nadaje się pod instalację fotowoltaiczną?

Prawie pod wszystkie dachy można dobrać instalację fotowoltaiczną, jeśli nie są w pełni zacienione. Idealnymi kierunkami są wschód, zachód i południe. Lekkie i chwilowe zacienienia przez lukarny lub drzewa nie stanowią problemu. Kalkulator fotowoltaiki pokaże ile można zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej – dokładny projekt systemu wykona instalator po konsultacji z Tobą.


Czy korzystanie z kalkulatora fotowoltaicznego wiąże się z kosztami?

To jest darmowy kalkulator fotowoltaiki. Dzięki niemu będziesz w stanie szybko i łatwo ocenić, czy w Twoim przypadku fotowoltaika się opłaca. Również korzystanie z wyszukiwarki instalatorów jest bezpłatne.


Jak działa kalkulator fotowoltaiki? Dlaczego nie widzę kosztów?

Na podstawie Twojego zapotrzebowania na energię elektryczną kalkulator PV oblicza Twój indywidualny zysk z instalacji fotowoltaicznej. Pokazuje ile można zaoszczędzić na fotowoltaice jeśli energia jest zużywana na własne potrzeby. Energia ze słońca produkowana we własnym zakresie jest teraz znacznie tańsza i kosztuje 0,8 PLN/kWh. Dowiesz się również, czy i w jaki sposób możesz skorzystać z dodatkowego magazynu energii. Dzięki kalkulatorowi PV dowiesz się również w jakim stopniu dzięki instalacji fotowoltaicznej możesz uniezależnić się od dostawcy energii oraz zredukować emisję CO2. Jako producent komponentów systemowych nie prowadzimy jednak sprzedaży bezpośrednio do klientów będących użytkownikami końcowymi. W związku z tym indywidualną kalkulację kosztową przeprowadza instalator – uwzględniając inne komponenty, takie jak panele fotowoltaiczne oraz akcesoria opcjonalne, jak również nakład pracy potrzebny na montaż na miejscu.


Jak mogę otrzymać ofertę?

Po zakończeniu obliczeń w kalkulatorze PV zostaniesz przekierowany do wyszukiwarki instalatorów PV. W wyszukiwarce instalatorów PV znajdziesz dane kontaktowe instalatorów PV z Twojej okolicy. Będziesz mógł bezpośrednio skontaktować się z wybranym instalatorem, który doradzi Ci jak dobrać instalację fotowoltaiczną.


Czy konieczna będzie wizyta instalatora na miejscu?

Wskazane jest aby instalator przyjechał na miejsce. Wtedy będzie mógł ocenić jak dobrać instalację fotowoltaiczną i ile potrzeba paneli fotowoltaicznych. Bedzie mógł również uwzględnić specyficzne wymagania klienta. Dzięki temu będzie w stanie szczegółowo zaplanować instalację PV.


Jakie dane zbiera kalkulator fotowoltaiczny i co się z nimi dzieje?

Dane dotyczące zapotrzebowania na energię oraz lokalnych warunków, aby obliczyć ile można zaoszczędzić dzięki fotowoltaice. Dane są gromadzone wyłącznie w celu realizacji zapytania i nie są przekazywane podmiotom trzecim. W dowolnym momencie można odwołać zgodę na ich przetwarzanie lub zażądać wglądu do nich. Dostęp do wyników obliczeń w kalkulatorze PV jest możliwy w okresie trzech miesięcy. Po jego upływie usuniemy dane z systemu.


Jakie są zalety modułu akumulatorowego dla mojej instalacji fotowoltaicznej?

Połączenie instalacji fotowoltaicznej i systemu magazynowania pozwala na korzystanie z energii ze słońca także wtedy, gdy słońce nie świeci. Nocą lub w pochmurne dni wyspowy falownik sieciowy SMA udostępnia prąd zgromadzony w akumulatorze. W ten sposób system magazynowania SMA dostarcza energię nawet w przypadku awarii zasilania.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na blogu SMA.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach?

Grupa SMA jako wiodący na świecie specjalista w dziedzinie systemów fotowoltaicznych już dziś tworzy podstawy rozproszonego zaopatrzenia w energię ze źródeł odnawialnych. Nasze oferta obejmuje szeroką gamę wydajnych falowników fotowoltaicznych i całościowych rozwiązań systemowych dla systemów fotowoltaicznych wszystkich klas mocy, inteligentnych systemów zarządzania energią i rozwiązań w zakresie magazynowania energii, a także kompleksowych rozwiązań dla hybrydowych zastosowań z zakresu fotowoltaiki i agregatów diesla. Ofertę uzupełniają usługi z zakresu energetyki cyfrowej oraz kompleksowe usługi związane również z zarządzaniem operacyjnym i konserwacją elektrowni fotowoltaicznych.

Więcej informacji na temat naszych rozwiązań dla domu można znaleźć tutaj.