Prąd, ciepło i mobilność - u państwa Seeger wszystko jest zelektryfikowane

Prąd ze słońca zawsze pod kontrolą i optymalnie wykorzystany

Prąd, ciepło i mobilność - u państwa Seeger wszystko jest zelektryfikowane

System fotowoltaiczny u państwa Seeger właśnie produkuje energię elektryczną. Marek Seeger spogląda na swój smartfon i sprawdza stan naładowania samochodu elektrycznego w aplikacji SMA Energy. Samochód jest gotowy do jazdy i można nim zawieźć dzieci do klubu sportowego. Pranie jest już wyprane, a naczynia umyte - dzięki prądowi ze słońca.

Prąd, ciepło i mobilność - u państwa Seeger wszystko jest zelektryfikowane. Energię ze słońca generowaną w ciągu dnia państwo Seeger wykorzystują do zasilania elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego, ogrzewania domu i podgrzewania wody za pomocą pompy ciepła oraz do ładowania samochodu elektrycznego. Wieczorem lub w okresach o niskim nasłonecznieniu energia elektryczna jest pobierana z akumulatora.

SMA Home Energy Solution w skrócie

  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy obecnie 9,75 kWp i produkcji energii elektrycznej blisko 9000 kWh/a (planowana rozbudowa do 25 kWp)

  • Falownik hybrydowy Sunny Tripower Smart Energy ze zintegrowaną funkcją zasilania awaryjnego i kompatybilnym akumulatorem

  • Rozwiązanie w zakresie ładowania dla elektromobilności SMA EV Charger

  • Zarządzanie energią dzięki Sunny Home Manager 2.0

Cele

Optymalne wykorzystanie własnego prądu ze słońca do zasilania w prąd, ciepło i zapewnienia mobilności.

Rozwiązanie

Modułowa koncepcja SMA Home Energy Solution łączy generowanie energii ze słońca z pompą ciepła i elektromobilnością. Dzięki aplikacji SMA Energy swoją instalację masz zawsze pod kontrolą.

Efekt

  • Przyjazne dla środowiska zasilanie w energię elektryczną

  • Niezależność energetyczna nawet ze 100-procentową samowystarczalnością w słonecznych miesiącach od marca do października

  • Redukcja wydatków na prąd do 80%

"Wszystko jest zelektryfikowane. Dlatego od samego początku zdecydowaliśmy się na instalację fotowoltaiczną. A żeby to wszystko miało sens, dołączyliśmy do niej magazyn energii. Dzięki temu jesteśmy praktycznie niezależni od zewnętrznego zasilania energią elektryczną i mamy zasilanie awaryjne. Takie rozwiążanie to dla nas ogromna radość."

Marek Seeger

Dzięki SMA Home Energy Solution państwo Seeger uniezależnili się od energii elektrycznej z publicznej sieci elektroenergetycznej i rosnących cen energii.

Już podczas budowy domu plan zakładał możliwość generowania energii ze słońca o każdej porze dnia. Układ dachu na wschód i zachód sprawia, że słońce świeci na moduły słoneczne od rana do wieczora. Państwo Seeger celowo zrezygnowali z dodatków, takich jak komin: żaden komin ani antena satelitarna nie powinny rzucać cienia na moduły fotowoltaiczne. 

Inteligentny menedżer energii u Państwa Seeger dokładnie wie, ile energii elektrycznej wytwarza instalacja fotowoltaiczna, jak wysokie jest zapotrzebowanie na energię urządzeń gospodarstwa domowego i kiedy może być wymagane pobranie energii elektrycznej z publicznej sieci elektroenergetycznej: Sunny Home Manager 2.0 steruje przepływami energii w gospodarstwie domowym, tak aby energia ze słońca zawsze była wykorzystywana w najlepszy możliwy sposób, i wyświetla w narzędziu monitorującym Sunny Portal oraz w aplikacji SMA Energy. Dzięki temu państwo Seeger zawsze mają dostęp do danych swojej instalacji fotowoltaischnej. W ten sposób państwo Seeger oszczędzają do 80% kosztów energii.

„W aplikacji mogę dokładnie zobaczyć, ile energii elektrycznej obecnie zużywam, a ile generuję. Mogę na przykład zaplanować, kiedy zrobić pranie i naładować samochód elektryczny“

Marek Seeger

Zalety SMA Home Energy Solution

Jeżeli instalacja fotowoltaiczna wytwarza więcej energii elektrycznej niż państwo Seeger są w stanie zużyć na własne potrzeby, niewykorzystana energia jest przekazywana do publicznej sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu mogą uzyskiwać dodatkowe przychody.

Modułowa koncepcja SMA Home Energy Solution oznacza dla państwa Seeger potrójną korzyść:

  • Instalacja fotowoltaiczna na dachu i magazyn energii sprawiają, że dom jest niezależny od poboru prądu z publicznej sieci elektroenergetycznej.

  • Zasilają swój dom zieloną energią ze słońca bezpośrednio na miejscu i skutecznie wdrażają transformację energetyczną.

  • A dzięki zintegrowanej funkcji zasilania awaryjnego ich gospodarstwo domowe jest bezpiecznie zasilanie także w przypadku awarii publicznej sieci elektroenergetycznej.

Automatyczny monitoring falowników SMA Smart Connected

Jeżeli coś pójdzie nie tak, bezpłatny i automatyczny system monitorowania falownika SMA Smart Connected poinformuje państwa Seeger oraz instalatora o nieprawidłowościach i natychmiast dostarczy instalatorowi odpowiednią analizę błędów. Takie rozwiązanie zapewnia szybkie usunięcie wszelkich awarii. W końcu państwo Seeger chcą aktywnie kształtować transformację energetyczną we własnym domu.

Obejrzyj dokumentację teraz

Do użytku domowego

Już teraz znajdź profesjonalnego partnera SMA Solar w swojej okolicy.

Znajdź instalatora już teraz

Solar Calculator

To instalacja fotowoltaiczna może zrobić dla Ciebie.

Oblicz koszty instalacji fotowoltaicznej
SMA Home Energy Solution

SMA Home Energy Solution

Zmniejsz koszty energii nawet o 80% dzięki prądowi ze słońca.

Poznaj teraz