Pożyteczny prąd solarny z własnego dachu

Rodzina Butterweck-Wernerów stawia na prąd solarny. Instalacja solarna, którą z biegiem czasu doposażyli w system zarządzania energią oraz akumulator, dba o to, aby już praktycznie nie musieli nabywać prądu z publicznej sieci elektroenergetycznej.

Podczas projektowania nowego domu dla rodziny Butterweck-Wernerów z Kassel w 2009 r. miała ona jasną wizję: potrzebujemy instalacji solarnej. Bowiem dla Butterweck-Wernerów zasady zrównoważonego rozwoju i maksymalna ochrona środowiska naturalnego oraz klimatu stanowią część wartości, którymi kierują się w życiu i które chcą też przekazać swojemu synowi. Cel trzyosobowej rodziny? Wykorzystać bezpośrednio w domu możliwie dużo samodzielnie wytworzonego prądu solarnego i znacząco obniżyć rachunki za prąd.

Prąd z dachu do pralki, zmywarki itp.

W nowym domu przestawiają się na energię ekologiczną i wytworzoną we własnym zakresie. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 13,455 kWp wytwarza rocznie około 11033 kWh prądu solarnego, dostarczając z dachu energię do zasilania pralki i zmywarki. Własny ekologiczny prąd zapewnia także ciepłą wodę i energię grzewczą.

Cele

Neutralne dla klimatu i korzystne ekonomicznie zapewnienie energii dla własnego gospodarstwa domowego z samodzielnie wytworzonego prądu solarnego. Niezależność od dostawców energii elektrycznej.

Rozwiązanie

SMA Home Energy Solution, rozbudowany modułowo o: dostosowany zasobnik energii oraz inteligentny system zarządzania energią.

Efekt

  1. ≥ Zaopatrzenie w energię nawet w 90% z własnego prądu.
  2. Zmniejszenie rachunków za prąd do kwoty poniżej 20 € w miesiącu.
  3. Możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, które dzięki prądowi solarnemu przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego i klimatu, w jeszcze większym stopniu poprawiając bilans ekologiczny rodziny.

SMA Home Energy Solution

zmniejszenie kosztów do 80% dzięki prądowi solarnemu

Poznaj teraz

Akumulator i samochód elektryczny dbają o to, aby ekologiczne życie było (niemal) perfekcyjne

Od kilku lat system energetyczny w domu rodziny Butterweck-Wernerów obejmuje także akumulator. Stało się tak, ponieważ fakt, że po zachodzie słońca już nie można było korzystać z prądu solarnego, bardzo mocno przeszkadzał rodzinie dbającej o środowisko. Kiedy dojrzeli do decyzji o zakupie akumulatora, zadziałali natychmiast i rozszerzyli swoją instalację solarną o odpowiedni model. Teraz można uruchomić pralkę z wykorzystaniem wcześniej zmagazynowanego prądu solarnego także wieczorami.

Od jakiegoś czasu rodzina nawet tankuje światło słoneczne. Samochód elektryczny jest deklaracją ich niezależności: ich zużycie kopalnych paliw stało się tak niskie, że rodzina sama nie mogła w to uwierzyć. Gospodarstwo domowe w 90 procentach korzysta z autonomicznie pozyskanego prądu. Pozyskanego tylko z energii słonecznej.

Samouczący się system zarządzania energią, którym steruje Sunny Home Manager 2.0 jako inteligentna głowa, steruje podłączonymi urządzeniami, a także procesem ładowania samochodu elektrycznego. Przy uwzględnieniu energii będącej do dyspozycji, w oparciu o zwyczaje mieszkańców domów oraz zgodnie z życzeniami użytkowników. Zawsze z jednym celem: by wykorzystać jak najwięcej prądu solarnego. Pozytywny efekt uboczny systemu magazynowania? Nawet jeśli dojdzie do awarii prądu, to w domu rodziny Butterweck-Wernerów nie zgasną światła.

"Wykorzystujemy energię słoneczną do zasilania, podgrzewania wody, ogrzewania i elektromobilności. Dzięki temu staliśmy się niezależni od paliw kopalnych i rosnących cen energii. Pozwala nam to aktywnie współkształtować transformację energetyczną"

Rodzina Butterweck-Wernerów

Z uwagi na to, że rodzina Butterweck-Wernerów to prawdziwi miłośnicy prądu solarnego, z oczywistych względów chętnie monitoruje swoją instalację. Można to robić wszędzie - w domu, w drodze, a nawet na urlopie. Jest to możliwe dzięki mobilnemu wglądowi w dane dot. instalacji. Dane są dostępne w narzędziu Sunny Portal na telefonie czy tablecie. W tym miejscu znajduje się zestawienie najważniejszych danych dotyczących instalacji, a dodatkowo można w czasie rzeczywistym sprawdzić, ile energii jest akurat produkowane i co się z nią dzieje. Oczywiście szczególnie ważne jest przy tym zużycie energii na potrzeby własne. Nie należy zapominać także o informacjach o ilości CO2, który dzięki zastosowaniu systemu solarnego nie trafił do środowiska - to szczególnie ważny czynnik dla rodziny.

Znajdź lokalnego instalatora PV, który zaprojektuje i zainstaluje z Tobą system fotowoltaiczny SMA.

Dla właścicieli domów

Znajdź lokalnego instalatora PV, który zaprojektuje i zainstaluje z Tobą system fotowoltaiczny SMA.

Znajdź instalatora teraz
Jak opłacalna jest instalacja fotowoltaiczna?

Kalkulator fotowoltaiczny

Jak opłacalna jest instalacja fotowoltaiczna?

Oblicz teraz
Oszczędzaj do 80 % na kosztach energii dzięki energii słonecznej.

SMA Home Energy Solution

Oszczędzaj do 80 % na kosztach energii dzięki energii słonecznej.

Sprawdź już teraz