SMA Commercial Energy Solution​

Zarządzanie energią solarną i jej dystrybucja

Zarządzanie energią solarną i jej dystrybucja

Zarządzanie energią z wykorzystaniem systemu

Systemy chłodzące, wentylacja, oświetlenie i inne odbiorniki maszynowe: SMA Commercial Energy Solution​ łączy w sieć wszystkie przepływy energii mające miejsce w Twoim przedsiębiorstwie i tworzy jeden kompleksowy system - a dodatkowo umożliwia controlling w różnych sektorach energetyki. Dzięki temu jeszcze dziś możesz aktywnie kształtować pewne aspekty zasilania elektrycznego i już wkrótce rozpocząć inteligentne sterowanie przepływami energii. Pozwoli Ci to osiągnąć optymalny poziom zużycia, a dodatkowo spełnić ambitne cele klimatyczne.

Idealnie dopasuj do siebie wszystkie przepływy energii

Tak to wygląda: SMA Data Manager M przez całą dobę ma pod kontrolą wszystkie podzespoły systemu oraz przepływy energii i poddaje je stałej analizie. Na tej podstawie możesz wdrażać przemyślane działania w kierunku lepszego wykorzystania energii - ręcznie, a w niedalekiej przyszłości także automatycznie. Wymień przestarzałe urządzenia, które niepotrzebnie zużywają zbyt wiele prądu. Unikaj obciążeń szczytowych, uruchamiając poszczególne odbiorniki energii w różnym czasie.

Korzyści

Nawet o 50% niższe koszty energii

W bliskiej przyszłości: zwiększone wykorzystanie prądu solarnego dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią

W bliskiej przyszłości: harmonijne dopasowanie do siebie różnych przepływów energii i automatyczne sterowanie nimi w celu uniknięcia obciążeń szczytowych

Twoje źródło dużych podzespołów do zasilania elektrycznego

Podzespoły

Podstawa: SMA Commercial Energy Solution​

z modułami fotowoltaicznymi, SMA Sunny Tripower CORE1 z SMA ShadeFix, SMA Sunny Tripower Storage 60 (opcja), SMA Storage Business (opcja)

SMA Data Manager M

jako rozwiązanie do zarządzania energią razem z SMA Monitoring jest odpowiedzialny za komunikację i monitorowanie całego systemu

SMA Monitoring

umożliwia łatwy, a przy tym wydajny monitoring online Twojego SMA Energy Solution

SMA Energy Meter

Monitorowanie wszystkich przepływów energii

Dostępność produktów i usług może różnić się w zależności od kraju.

Przykład zastosowania

W ten sposób możesz idealnie zarządzać swoim SMA Commercial Energy Solution​ i unikać obciążeń szczytowych

 • 04:30

  Wcześnie rano w cukierni panuje zamieszanie: wszystkie piece muszą pracować. Instalacja fotowoltaiczna nie dostarcza jeszcze dość prądu. Konieczne jest nabycie prądu z publicznej sieci - i to w dużej ilości. Rysuje się ryzyko obciążenia szczytowego - a to może sporo kosztować.

 • 04:30

  Rozwiązanie: SMA Commercial Energy Solution​ uruchamia piece z lekkim przesunięciem. W takim wypadku można pobrać mniej prądu naraz i uniknąć obciążenia szczytowego.

 • 09:00

  Późnym porankiem instalacja fotowoltaiczna dostarcza więcej prądu solarnego niż to potrzebne do eksploatacji urządzeń. Zamiast odprowadzenia do sieci zostanie on tymczasowo zmagazynowany w akumulatorach na potrzeby późniejszego wykorzystania. Dzieje się tak, bo Twój SMA Commercial Energy Solution​ w międzyczasie zauważył, że wieczorem potrzebujesz jeszcze sporo prądu.

 • 18:30

  Wieczorem dużo się dzieje. Znowu w użyciu jest wiele urządzeń - systemy chłodzące, wentylacja, oświetlenie itp. Ponownie grozi obciążenie szczytowe, ponieważ instalacja fotowoltaiczna nie dostarcza już dość prądu. Ale na szczęście akumulator jest dobrze naładowany, dzięki czemu zmagazynowany prąd solarny można teraz wykorzystać do zasilania urządzeń. Nie trzeba kupować w ogóle albo prawie w ogóle prądu, który o tej porze jest zresztą jeszcze bardzo drogi.

 • 23:00

  Późnym wieczorem akumulatory są już puste, a instalacja fotowoltaiczna nie dostarcza już prądu solarnego. Na szczęście taryfy są teraz korzystne, co oczywiście uwzględnił przy planowaniu Twój SMA Commercial Energy Solution​. Dzięki temu możesz zasilać swoje urządzenia prądem pozyskanym z sieci publicznej w korzystnej cenie.

SMA Data Manager M

Mózg Twojego SMA Commercial Energy Solution​

Informacji

SMA Data Manager M razem z Sunny Portal powered by ennexOS tworzy centralny układ nerwowy Twojego SMA Commercial Energy Solution​.

Więcej informacji

SMA Data Manager M

Cechy

 • Monitoruje on wszystkie przepływy energii w Twoim przedsiębiorstwie i poddaje je analizie.

 • Za pośrednictwem Sunny Portal powered by ennexOS pozyskuje on dodatkowe informacje, na przykład o nadchodzącej pogodzie czy taryfach prądu zależnych od godzin i na tej podstawie może sporządzać plany eksploatacji.

 • Wszystkie przepływy energii zostają tak do siebie dobrane i wysterowane, że zużywane jest możliwie wiele prądu solarnego, a dodatkowo możliwe jest uniknięcie kosztownych obciążeń szczytowych.

Więcej rozwiązań do pracy z SMA Commercial Energy Solution​

Wytwarzanie prądu solarnego i jego optymalne wykorzystanie

Więcej informacji

Magazynowanie prądu solarnego i jego wykorzystanie wedle własnego uznania

Więcej informacji

Ładowanie energią ze słońca

Więcej informacji

Niezależność od prądu sieciowego dzięki energii solarnej

Więcej informacji
Znajdź lokalnego instalatora PV, który zaprojektuje i zainstaluje z Tobą system fotowoltaiczny SMA.

Dla biznesu

Znajdź lokalnego instalatora PV, który zaprojektuje i zainstaluje z Tobą system fotowoltaiczny SMA.

Znajdź instalatora teraz
Znajdź naszych dystrybutorów, którzy udzielą Ci kompleksowego doradztwa w zakresie asortymentu produktów SMA.

Dla instalatorów PV

Znajdź naszych dystrybutorów, którzy udzielą Ci kompleksowego doradztwa w zakresie asortymentu produktów SMA.

Znajdź dystrybutora teraz
W tym miejscu możesz pobrać naszą broszurę poświęconą SMA Commercial Energy Solution​.

Pobierz

W tym miejscu możesz pobrać naszą broszurę poświęconą SMA Commercial Energy Solution​.

Pobierz broszurę