Silne serce każdego domu.

Nowy trójfazowy falownik hybrydowy.

Nowy trójfazowy falownik hybrydowy. Sunny Tripower Smart Energy.

Hybrydowy falownik Sunny Tripower Smart Energy to kompaktowe rozwiązanie 2 w 1 do zasilania domu energią słoneczną. Trójfazowy falownik pozwala właścicielom instalacji na wytwarzanie, magazynowanie i wykorzystywanie prądu z energii słonecznej w sposób prostszy i wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki zintegrowanej funkcji zasilania awaryjnego zapewni on zasilanie także w przypadku awarii publicznej sieci elektroenergetycznej. Sunny Tripower Smart Energy ze sprzężeniem DC jest dostępny w czterech klasach mocy – 5 kW, 6 kW, 8 kW oraz 10 kW.

Łatwa instalacja

Łatwa instalacja

Elastyczność zastosowania

Elastyczność zastosowania

Skorzystaj z udoskonalonego serwisu

Skorzystaj z udoskonalonego serwisu

Centrum SMA Energy System Home

Instalacje fotowoltaiczne montowane z wykorzystaniem Sunny Tripower Smart Energy można w dowolnym momencie rozbudować modułowo. Pozwala to na zintegrowanie z systemem dodatkowych rozwiązań do ładowania pojazdów elektrycznych lub pompy ciepła. Dzięki SMA Energy System Home można wdrażać kompleksowe i inteligentne systemy energetyczne dla swoich klientów – a wszystko to z wykorzystaniem dopasowanych podzespołów pochodzących z jednego źródła. Pozwala to jednocześnie korzystać z naszych sprawdzonych, zintegrowanych funkcji oprogramowania oraz inteligentnych usług takich jak SMA Smart Connected czy SMA ShadeFix.

Inteligentne funkcje i usługi

SMA Smart Connected

Bezpłatny system monitorowania falowników SMA Smart Connected automatycznie monitoruje falownik, a w razie potrzeby niezwłocznie rozpoczyna procedurę usuwania błędów.


SMA ShadeFix

SMA ShadeFix to zintegrowane oprogramowanie do falowników, które w każdej sytuacji optymalizuje uzysk z instalacji fotowoltaicznych. Także w przypadku zacienienia.


Inteligentne zarządzanie energią dzięki Sunny Home Manager 2.0

Sunny Home Manager 2.0

Sunny Home Manager 2.0 zarządza przepływami energii między panelami fotowoltaicznymi, podłączonym akumulatorem i zasilaniem gospodarstwa domowego.

Dynamiczne ograniczenie mocy czynnej

Sunny Home Manager 2.0 przewiduje ilość produkowanej energii fotowoltaicznej jakiej można oczekiwać i dokładnie określa, kiedy dostępny jest prąd ze słońca, który należy ograniczyć zgodnie z dynamicznym ograniczeniem mocy czynnej. Aktywnie planuje działanie odbiorników takich jak pralka, zmywarka, grzejniki, pompy ciepła lub pojazdy elektryczne, aby w optymalny sposób wykorzystywały one prąd ze słońca.

Oparte o prognozowanie ładowanie i rozładowywanie akumulatora

Sunny Home Manager 2.0 automatycznie steruje ładowaniem i rozładowywaniem akumulatora, tak aby instalacja fotowoltaiczna nie musiała ograniczać swojego działania. W tym celu uczy się typowego zużycia energii podłączonych urządzeń domowych i na podstawie danych pogodowych dla danej lokalizacji w inteligentny sposób łączy je z prognozą produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej. W ten sposób Sunny Home Manager 2.0 wykrywa możliwe straty energii, zanim jeszcze wystąpią. Akumulator jest wówczas sterowany w taki sposób, aby możliwe było wykorzystanie maksymalnej ilości energii z instalacji fotowoltaicznej. Tym samym wszystkie połączone odbiorniki są w najlepszy możliwy sposób zasilane opłacalnym, ekologicznym prądem ze słońca.


Zintegrowana funkcja zasilania awaryjnego

Zintegrowana funkcja zasilania awaryjnego

Dzięki zintegrowanej funkcji zasilania awaryjnego wybrane odbiorniki są automatycznie zasilane prądem ze słońca w przypadku awarii publicznej sieci elektroenergetycznej.

Zintegrowana funkcja zasilania awaryjnego

Sunny Tripower Smart Energy

Korzyści dla użytkownika

Prosta instalacja i obsługa

 • Instalacja bez otwierania pokrywy

 • Intuicyjne uruchamianie za pomocą smartfona z aplikacją 360°

 • Rozwiązanie 2 w 1: oszczędza miejsce i czas

 • Bez wentylatora: cicha praca i niewielkie nakłady na konserwację

Prosta instalacja i obsługa - Sunny Tripower Smart Energy

Maksymalna elastyczność

 • 2 układy śledzenia punktu MPP

 • 150% przewymiarowania po stronie DC

 • Wszechstronność zastosowań: w nowych systemach i do rozbudowy istniejących systemów o zasobniki energii

 • Kompatybilny z wysokonapięciowymi akumulatorami wiodących producentów sprzężonymi z prądem stałym

 • Wykorzystanie energii z falowników fotowoltaicznych zainstalowanych równolegle dzięki ładowaniu akumulatora od strony DC i AC

Maksymalna elastyczność - Sunny Tripower Smart Energy

Zoptymalizowany serwis

 • Automatyczny monitoring falownika z SMA Smart Connected

 • 10 lat gwarancji

Zoptymalizowany serwis - Sunny Tripower Smart Energy

Wytwarzanie i przechowywanie prądu ze słońca

Wysoka moc ładowania i rozładowania akumulatora

Sunny Tripower Smart Energy pozwala optymalnie wykorzystać każde warunki pogodowe. Umożliwia wyjątkowo szybkie ładowanie i rozładowywanie akumulatora. Dzięki temu operatorzy instalacji mogą korzystać z samodzielnie wyprodukowanego prądu ze słońca również w okresach z niskim nasłonecznieniem.

Wysoka moc ładowania i rozładowania akumulatora
Dzięki Sunny Design za pomocą zaledwie kilku kliknięć stworzysz idealnie dobraną do Twoich potrzeb instalację fotowoltaiczną wraz z systemem magazynowania i rozwiązaniami z obszaru e-mobilności.

Sunny Design

Dzięki Sunny Design za pomocą zaledwie kilku kliknięć stworzysz idealnie dobraną do Twoich potrzeb instalację fotowoltaiczną wraz z systemem magazynowania i rozwiązaniami z obszaru e-mobilności.

Zaprojektuj instalację już teraz
W tym miejscu możesz pobrać naszą broszurę dot. SMA Energy System Home.

Pobieranie

W tym miejscu możesz pobrać naszą broszurę dot. SMA Energy System Home.

Pobierz broszurę
Już teraz znajdź odpowiedniego partnera handlowego SMA.

Dla instalatorów i projektantów instalacji fotowoltaicznych

Już teraz znajdź odpowiedniego partnera handlowego SMA.

Znajdź partnera handlowego