SMA Energy System Home

Wytwarzanie prądu solarnego i jego optymalne wykorzystanie

Od odbiorcy prądu do swojego własnego dostawcy zielonej energii

Samodzielne wytwarzanie i wykorzystywanie własnego prądu jest lepsze niż jego nabywanie. Właśnie dlatego systemy energii od SMA zostały zaprojektowane tak, by pozwalały na optymalne wykorzystanie wytworzonego prądu solarnego w całym domu. Z uwagi na to, że nie zawsze można efektywnie wykorzystać energię, nasze systemy oddają niewykorzystany prąd z powrotem do sieci elektroenergetycznej. Otrzymujesz za to odpowiednie wynagrodzenie.

W przyszłości będzie możliwość, aby swobodnie sprzedawać prąd solarny. Dzięki SMA Energy System Home masz możliwość, by już dziś cieszyć się warunkami technicznymi dla rynku energetycznego przyszłości.

Korzyści

Nawet o 30% niższe koszty energii

Nawet o 30% niższe koszty energii

Ochrona przed rosnącymi cenami energii

Ochrona przed rosnącymi cenami energii

Osobisty wkład w ochronę klimatu i zasobów

Osobisty wkład w ochronę klimatu i zasobów

Dodatkowe źródło przychodu dzięki oddaniu energii do sieci

Dodatkowe źródło przychodu dzięki oddaniu energii do sieci

Podzespoły

Instalacja solarna

Instalacja solarna
idealnie dopasowana do uwarunkowań lokalnych, osobistych potrzeb i zapotrzebowania na prąd

Sunny Tripower - Sunny Boy

Falowniki SMA Sunny Tripower albo Sunny Boy
przekształcające prąd solarny (prąd stały) w możliwy do wykorzystania prąd zmienny

SMA ShadeFix

SMA ShadeFix
system zarządzania cieniem zintegrowany w falowniku, oparty na oprogramowaniu i stworzony z myślą o instalacjach o lekkim bądź średnim zacienieniu

SMA Monitoring (optional) - Monitor energy flows and visualize the power of your SMA Energy System via the Sunny Places web portal and, in the future, via a special app

SMA Monitoring (opcja)
monitorowanie przepływów energii, wizualizacja mocy SMA Energy System Home - z poziomu portalu internetowego Sunny Places albo aplikacji

SMA Smart Connected

SMA Smart Connected
automatycznie monitoruje falowniki, a w razie potrzeby niezwłocznie rozpoczyna procedurę usuwania błędów

Dostępność produktów i usług może różnić się w zależności od kraju.

Szczegóły systemu
W ten sposób wyprodukujesz własny prąd solarny dzięki SMA Energy System Home.

 • Moduły fotowoltaiczne

  Panele fotowoltaiczne rozmieszczone na dachu przekształcają padające na nie światło słoneczne w prąd solarny.

 • SMA ShadeFix

  SMA ShadeFix to nasz system zarządzania cieniem oparty na oprogramowaniu stworzony z myślą o instalacjach o lekkim bądź średnim zacienieniu. Uzysk energii zostaje zoptymalizowany bez konieczności montażu kolejnych podzespołów w instalacji bądź na modułach fotowoltaicznych. SMA ShadeFix to rozwiązanie już zintegrowane w falownikach fotowoltaicznych SMA, które jest aktywowane automatycznie w chwili uruchomienia. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, ponieważ SMA ShadeFix to stały element składowy eksploatacji niemal wszystkich falowników fotowoltaicznych SMA.

 • Falownik Sunny Tripower albo Sunny Boy od SMA

  Falownik SMA z rodziny Sunny Tripower albo Sunny Boy to centralny element SMA Energy System Home. Przekształca on wytworzony przez instalację solarną mieszczącą się na dachu prąd stały na prąd zmienny, zgodnie z potrzebami gospodarstwa domowego. Zapewnia on przy tym optymalne wykorzystanie energii, tak aby na potrzeby gospodarstwa domowego nie trzeba było pobierać zbyt dużo dodatkowego prądu.

 • SMA Smart Connected

  Za pośrednictwem zintegrowanego rozwiązania Service SMA Smart Connected odbywa się automatyczne monitorowanie systemu SMA Energy System Home. Zanim Ty zauważysz błąd, system skontaktuje się już z monterem i zapewni rozwiązanie problemu. Jeśli konieczna okaże się wymiana falownika, w możliwie krótkim czasie otrzymasz za darmo urządzenie zamienne.

 • SMA Monitoring

  Z poziomu portalu internetowego Sunny Places (a w przyszłości także z poziomu aplikacji) zawsze będziesz mieć pod ręką informację o aktualnej wydajności SMA Energy System Home, o już wyprodukowanej energii, wysokości zużycia energii na potrzeby własne oraz ilości dodatkowo pozyskiwanego prądu. Ponadto dowiesz się także więcej na temat pogody panującej w miejscu rozstawienia instalacji oraz sprawdzisz, ile CO2 nie trafiło dzięki Tobie do środowiska.

Falownik Sunny Tripower albo Sunny Boy od SMA
Serce Twojej osobistej farmy fotowoltaicznej

Falownik SMA z rodziny Sunny Tripower albo Sunny Boy to centralny element SMA Energy System Home. Przekształca on wytworzony przez instalację solarną mieszczącą się na dachu prąd stały na prąd zmienny, zgodnie z potrzebami gospodarstwa domowego i sieci elektroenergetycznej. Zapewnia on przy tym optymalne wykorzystanie energii, tak aby na potrzeby gospodarstwa domowego nie trzeba było pobierać zbyt dużo dodatkowego prądu z publicznej sieci elektroenergetycznej. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii możliwe jest optymalne wykorzystanie energii dostarczanej przez panele nawet w przypadku zacienienia. Dzięki Sunny Places, a w przyszłości także z poziomu aplikacji, masz możliwość kontrolowania swoich uzysków energii.


Więcej informacji  →

Falownik SMA Sunny Tripower
Cechy

Sunny Tripower - Możliwość łatwego i błyskawicznego montażu, niewielka masa wynosząca 17 kg

Możliwość łatwego i błyskawicznego montażu, niewielka masa wynosząca 17 kg

Sunny Tripower - Minimalne zapotrzebowanie na przestrzeń dzięki kompaktowemu designowi

Minimalne zapotrzebowanie na przestrzeń dzięki kompaktowemu designowi

Sunny Tripower - Osiąga maksymalne uzyski nawet w przypadku dużego zacienienia czy skomplikowanej budowy dachu

Osiąga maksymalne uzyski nawet w przypadku dużego zacienienia czy skomplikowanej budowy dachu

Sunny Tripower - Bezpłatne monitorowanie online poprzez Sunny Portal oraz Sunny Places

Bezpłatne monitorowanie online poprzez Sunny Portal oraz Sunny Places

Falownik SMA Sunny Tripower
Działanie

Więcej rozwiązań do gospodarstw domowych w SMA Energy System Home

Dla właścicieli domów: Znajdź lokalnego instalatora PV, który zaprojektuje i zainstaluje z Tobą system fotowoltaiczny SMA.

Dla właścicieli domów: Znajdź lokalnego instalatora PV, który zaprojektuje i zainstaluje z Tobą system fotowoltaiczny SMA.

Dla instalatorów PV: Znajdź naszych dystrybutorów, którzy udzielą Ci kompleksowego doradztwa w zakresie asortymentu produktów SMA.

Dla instalatorów PV: Znajdź naszych dystrybutorów, którzy udzielą Ci kompleksowego doradztwa w zakresie asortymentu produktów SMA.

W tym miejscu możesz pobrać naszą broszurę poświęconą SMA Energy System Home

W tym miejscu możesz pobrać naszą broszurę poświęconą SMA Energy System Home.