SMA SOLAR TECHNOLOGY

To światowy lider w fotowoltaice wyznaczający trendy w technologii produkcji energii elektrycznej ze słońca. Firma opracowuje i produkuje falowniki oraz monitoring do systemów fotowoltaicznych. Sercem każdej elektrowni fotowoltaicznej są falowniki, które przekształcają prąd stały generowany przez moduły fotowoltaiczne na prąd zmienny. Oprócz wysokiej wydajności, falowniki SMA charakteryzują się długą żywotnością i niespotykaną jak dotąd relacją ceny do jakości.

Misją firmy SMA jest rozwój technologiczny, nowatorstwo i zaangażowane partnerstwo na rzecz progresji odnawialnych źródeł energii. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i dostarczamy przełomowe rozwiązania dla energetyki fotowoltaicznej. W Polsce SMA zatrudnia ok. 400 osób w swojej fabryce w Zabierzowie pod Krakowem. Produkuje się tutaj dławiki, filtry AC i DC - kluczowe komponenty każdego falownika.

ROZWIĄZANIA DOMOWE SMA

Systemy fotowoltaiczne pozwalają nam na wysoką niezależność od rosnących kosztów energii elektrycznej i odejść od konwencjonalnych źródeł wytawarzania tej energii. W związku z tym naszą przyszłość kształtuje zdecentralizowana produkcja własnej energii bez poświęcenia komfortu czy wygody. Inteligentne rozwiązania SMA są niedrogie, łatwe w instalacji i niezawodne.

Zasada jest prosta:

Moduły fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały z promieni słonecznych, falowniki SMA dokonują konwersji prądu stałego na zmienny dodatkowo monitorując cały system. Dzięki czemu możesz korzystać z darmowej energii elektrycznej, co sprawia że staniesz się bardziej niezależny.

 

SMA NAJCHĘTNIEJ WYBIERANĄ MARKĄ FALOWNIKÓW 

Już czwarty rok z rzędu, SMA Solar Technology została uznaną za najbardziej preferowaną marką falownika na świecie według instytutu IHS, który przeprowadziło ankiety wśród klientów w ponad 40 krajach, w tym dystrybutorów, instalatorów, deweloperów i hurtowni fotowoltaicznych.

"Pomimo silnej konkurencji wśród dostawców falowników fotowoltaicznych, SMA czwarty rok z rzędu została uznana wiodącą marką falowników PV u wszystkich typów klientów na największych rynkach fotowoltaicznych na całym świecie", powiedział Cormac Gilligan, analityk rynku PV dla IHS Technology. Ankietowanych pytano o trzy ulubione marki falowników, gdzie wymieniano łącznie 54 marek. 27% odpowiedzi wskazywało na SMA, co daje pierwsze miejsce w rankingu ogólnym w skali globalnej. SMA jest najczęściej wybieraną marką falownika w krajach takich jak Niemcy, USA i Wielka Brytania. W raporcie stwierdzono, że przy wyborze falownika PV, klienci kierują się jakością, wsparciem technicznym i szybkim serwisem.

SMA SOLAR ACADEMY

Sukces przychodzi wraz z poszerzeniem kompetencji: SMA Solar Academy zapewnia wiedzę i zaawansowane szkolenia z zakresu fotowoltaiki i falowników fotowoltaicznych dostosowane do potrzeb uczestników.

Przy opracowywaniu szkoleń bierzemy pod uwagę najnowsze trendy, nowe osiągnięcia i aktualne tematy z dziedziny fotowoltaiki.

Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, co pozwala uzyskać najlepsze kwalifikacje oraz przyczynia się do długoterminowego sukcesu w tak dynamicznej branży, jaką jest energetyka solarna.